Ant-Design Nedir (Türkçe Ders)

Ant Design dünya çapında yaygın olarak kullanılmakta olan ve kullanıcılar için ihtiyaç olan bir çok farklı kütüphaneyi kendi yapısında hazır bulunduran front-end yapısıdır. Kendi kurumsal sitesinde tanım olarak şunu kullanmıştır: “Kurumsal uygulamaların daha iyi kullanıcı deneyimi için Doğa ve Belirlilik değerlerine sahip bir tasarım sistemi”.

Kalabalık sözleri bırakıp bana tek bir cümle ile Ant-Design nedir derseniz, şunu söylerim; Eğer uzun yıllardır date-picker’dan grid dizaynlarına web veya local tasarımlarınızda front-end, css ile boğuşup durduysanız, neredeyse sıfır css ile size istediğiniz her şeyin ücretsiz sunulduğu hazır front-end sistemi diyebilirim.

Sitemi takip ederseniz, Node.JS, React.JS ve Ant-Design konusunda detaylı bilgiler paylaşacağım. Üstelik bu çalışmaları git.hub üzerinden ortak yazılım geliştirme platformundan geliştirilmesi konularına hiç bilmeyenler için sıfırdan öğrenmek isteyenlere ders olarak vermeye çalışacağım.

Türkçe Ant-Design dersleri ile ilgili fazla kaynak bulamayabilirsiniz, hatta ben bu makaleyi paylaşırken hiç kaynak olmadığını görmüştüm. Bu nedenle Ant.design konusunda olabildiğince detay vermeye çalışacağım.

Ant Design hazır kart ve grafikli rapor örneği

Hadi Başlayalım.

Leave a Reply